Dolina Baryczy- w skrzydłach przyrody

Posted by

”noclegiDolina Baryczy jest to specjalny pod każdym względem obszar krajoznawczy. Jest to piękny skwer krajobrazowy usytuowany na krańcu województwa dolnośląskiego a wielkopolskiego, o powierzchni 87 tys. ha. To obręb urzekający ślicznymi widokami, zachęcający do przestawania z przyrodą również spotykania osobliwych eksponentów flory i fauny. 1100 km szlaków krajoznawczych, pieszych oraz konnych lub spływ kajakowy, zagwarantują obfite również niezapomniane przeżycia. Warto wtrącić chociażby o niebieskim pieszym traktu „Archeologicznym”, tropu czerwonym „Zamkowym” czy zielonym tropu „Rezerwatów Przyrody”.

Dolina Baryczy – agroturystyka

Cudne Dąbrowy Krotoszyńskie wyznaczają wyjątkowe zdarzenie w wielkości narodu, nigdzie indziej nie spotyka się tak ogromnego agregatu drzewostanów dębowych. Podobnie ponętne są Lasy Milicko- Ostrzeszowskie lub Łąki Odolanowskie. Barycz, prawy napływ Odry, czyli pływ o spokojnym nurcie, z okazałymi meandrami, konstytutywnymi nie lada ciekawostkę dla kajakarzy. Jeśli chodzi o bazę noclegową w rzeczywiście uwodzicielskiej scenerii, jaką jest Dolina Baryczy agroturystyka jest tu na wielkim poziomie. Wpisujące się w nastrój regionu pokoje, domy i gospodarstwa, raczą nas owym, co na tych glebach najfajniejsze- grzybami dodatkowo słynnymi karpiami milickimi.

Noclegi – Stawy Milickie

No racja, Dolina Baryczy czyli> oraz Stawy Milickie, olbrzymi zbiór stawów rybnych, umiejscowionych w poszerzeniach doliny Baryczy. Jest to największy w Rzeczypospolitej rezerwat ptactwa błotnego, przynależny do ogólnoświatowej sieci Living Lakes. Jest to zdumiewająca frajda zarówno dla łowców ryb, noclegi Stawy Milickie kwitną w domostwa agroturystyczne, hotele lub pomieszczenia prywatne. To wyśniony zamysł destynacji dla jednostek, którzy lubią spoczynek na łonie natury, niekrępowany niepokojem teraźniejszego świata. To również znakomite miejsce na aktywne spędzanie okresu, zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Ktokolwiek wynajdzie tu coś dla siebie.