Kilka słów w kwestii fotela biurowego.

Posted by

Choć wydaje się, że praca przy biurku jest bardzo neutralna dla ludzkiego zdrowia, to jest wprost przeciwnie. Długotrwałe siedzenie, zwłaszcza na niewłaściwym krześle lub fotelu, nie tylko jest niewygodne i męczące, ale może także doprowadzić do tworzenia się schorzeń grzbietu, te z kolei mogą mieć niesłychanie opłakane konsekwencje. Aby tego ustrzec się, powinno się jest używać wysokiej jakości krzeseł i foteli, które są aktualnie osiągalne na rynku, oraz przestrzegać zasad prawidłowej sylwetki w czasie siedzenia na fotelu.
Miękkość siedziska oraz podtrzymania nie są wystarczającą cechą, która stanowi o jakości konkretnego fotela. Dla słusznej kondycji pleców i kręgosłupa niezwykle ważne jest, aby były one dobrze wsparte na całym odcinku.

fotele profim

Wobec tego producenci nowoczesnych foteli koncentrują się na tym, żeby plecy na całym odcinku miały należyte podparcie. Szczególnie istotny będzie odcinek lędźwiowy. Tego rodzaju właściwości ma już sporo topowych foteli, przykładowo fotel Xenon, jakie są do zakupienia na rynku. Poza podparciem dla pleców, mnóstwo modeli posiada również zagłówki, które pozwalają podtrzymać czaszkę. Jest to istotne, gdyż w trakcie przewlekłego siedzenia niezbędne są przerwy. Do tego służy także funkcja odchylania całego fotela. Niemniej ważne jest podparcie łokci. Najnowsze fotele posiadają podłokietniki modyfikowane podobnie jak w pionie, jak i przestawiające się wraz z przedramieniem w przeróżnych kierunkach. Komfortowe rozłożenie rąk jest bowiem tak samo istotne dla komfortu pracy. Na rynku dostępne są już mechanizmy, które dostosowują się do wagi osoby korzystającej, jak przykładowo sprężystość podtrzymania.
Producenci, którzy naprawdę chcą być uważanymi za wyjątkowym oferują wiele przeróżnych linii towarów. Również firma sprzedająca fotele profim maja w zestawie kilka jego modeli, przez co odbiorca zdoła je sobie przystosować do potrzeb. Inne albowiem funkcje wstawiane są fotelom typowo biurowym, a inne krzesłom konferencyjnym.

fotele profim