Kot norweski leśny – jakie wykazuje zalety?

Posted by

Jeśli śnisz o futrzanym towarzyszu, kto nie jest aż tak potrzebujący jak pies, jednak tak samo towarzyski, jaki mimo że uwielbia spędzać czas na dworze, tak samo świetnie jest mu w domu – nie oczekuje w związku z tym regularnego wychodzenia z nim, nie trwoni calutkiego dnia rozłożony na sofie, a poza tym jest wyjątkowo śliczny oraz dostojny – koty norweskie są idealnym wyborem.

Bywają to sporej wielkości koty, o przepięknej sierści, która wbrew wszystkiemu nie potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Posiadają delikatnie zagadkowe mordki otoczone kryzą, czujne oczy, rysiowe uszy a także cudownie puszyste, długie ogony.

Koty norweskie, jak nazwa wskazuje, darzą dużą sympatią drzewa – uwielbiają się wspinać a ich cechą typową jest określony układ pazurów, dzięki jakiemu mogą schodzić po drzewach łebkiem w dół.
Bezsprzecznie to nie samotnicy – doskonale gdyby mogły posiadać przy sobie kociego kompana, lecz zaprzyjaźnią się również z psem, także z króliczkiem. Jednakowo dobrym kompanem będzie mimo to człowiek. Kociaki te uwielbiają akompaniować jednostkom w zwykłym życiu. Są rezolutne a także jak wszystkie kotki ciekawskie – wchodzą do niejednej torby, czy pudełka. Kochają przysłuchiwać się pogawędkom, a często one także w takiej uczetniczą. Przywiązują się do własnego domu i lokatorów.

hodowla kotów norweskich leśnych

Trzeba także mieć na uwadze, że są to koty wielkie, dużo większe od zwykłych dachowców, silnie umięśnione, a ta kwestia przy niekrótkim futerku daje naprawdę imponujące wymiary.

Rasa ta jest rasą prawdziwą, nie pozostała uformowana przez istotę ludzką. Jeżeli organizujesz nabytek tego rodzaju kotka, przekonaj się, że sprzedaje je zarejestrowana hodowla kotów norweskich a także pójdź do niej, żeby spostrzec w jaki sposób traktuje się w niej zwierzęta – czy kotki traktowane są jako towarzysze, lub niby towar – gdyż chociaż kot taki z natury jest otwarty, przyjacielski i przyjaźnie usposobiony, to jego natura w znacznej dawce rozwija prymarny okres „wychowania”.
Źródło: ForestGate