Kwiaciarnie o znaczeniu kwiatów

Posted by


Wybór kwiatów na znaczące wydarzenia w życiu nie jest rzeczą łatwą. zwłaszcza trzeba dowiedzieć się jakie kwiaty lubi dana osoba, przy uwzględnieniu znaczenia danego kwiatu. W skrócie postaramy się zademonstrować rośliny, które pasują do różnorodnych okazji.
Na schadzkę najbardziej preferowana jest czerwona róża, symbol miłości, jednak roslina ta jest naszym zdaniem mocno banalny. kwiaciarnia bielsko biała
sugeruje zatem kupno róży chińskiej, która nie dość, że zatrzymuje symbolikę róży czerwonej to poza tym zaskoczy naszą wybrankę. Powinniśmy jednak uniknąć żółtego tulipana, który jest znakiem bezsnesu czułości.
Bywa jednakże, że chcemy obdarować damę, z którą chcemy pozostać jedynie przyjaciółmi, w takim przypadku odpada róża. Kwiaciarnia bielsko sugeruje przy takich okazjach szczególnie niezapominajki, które wyrażają chęć nawiązania przyjaźni. Wskazane jest w takiej sytuacji sięgnąć po Irys, który oznacza ufność, aczkolwiek nie może być on niebieski.
W naszym państwie kultowe są również goździki, którymi 8 marca obdarowywane są damy. Jak wszyscy wiedzą zwyczaj ta wyrasta jeszcze z czasów PRL i nie przez wszystkich jest lubiana. Kwiaciarnie bielsko biala z początku marca zawsze starają się mieć u siebie co niemiara
roślin tego gatunku.
Na koniec popularne chryzantemy, które nie kojarzą nam się za bardzo dobrze, głównie z pochówkami i ludźmi zmarłymi, naturalnie Wobec tego nie dajemy jej nikomu. Należałoby lecz zaznaczyć, że w zależności od barwy jest znaczenie jest inne. Czerwona chryzantema znamionuje miłość, różowa, poświęcenie.
To oczywiście ogromny wyciąg symboliki kwiatów, bo ile roślin tyle znaczeń
symboli, nieraz także kolory mają dodatkowe konotacja. Tak czy siak polecamy obdarowywać upominkami każdego, gdyż ani chybi sprawimy tym szczęście drugiej osobie bez względu na odmiana kwiata.