Najlepszy kot dla najmłodszych

Posted by

Koty rasy syberyjskiej to jedna z ładniejszych oraz najbardziej wziętych ras kotów. Są nader chętnie nabywane przez ludzi chcących posiadać pełnego gracji i nadzwyczajnego kociaka, jaki będzie nie wyłącznie kompanem, ale również częścią rodziny.

Czym charakteryzują się koty syberyjskie? Należą one do ras o średniej długości sierści. Mają śliczne, lekko skośne oczy, duże uszy ozdobione frędzelkami, podobne frędzelki pojawiają się także na ich łapach. Posiadają zachwycające, gęste futro, jakie występuje w rozmaitym umaszczeniu. Człowiek nie wtrącał się w uformowanie tego gatunku, zaistniał on samoistnie, na drodze ewolucji. Kociaki tej rasy wywodzą się oryginalnie z Syberii, a pierwsze wiadomości o życiu kotów syberyjskich datuje się aż w XVIII wieku! Przez długi czas popularne były głównie w Rosji, świat zaciekawił się nimi relatywnie niedawno.

hodowla kotów syberyjskich
Koty syberyjskie perfekcyjnie kwalifikują się na kompana zarówno dla osoby dorosłej, jak i dla familii z pociechami. Będą to istoty wesołe oraz nader aktywne. Mają swój wyjątkowy temperament, lubią czasami poprzebywać sobie w samotnie. Równocześnie przywiązują się do ludzi i są nader przyjacielskie. Ich całkiem specyficzną właściwością charakteru bywa to, że uwielbiają wspinać się oraz wypoczywać na wszystkich wysokich meblah i szafkach.

Gdzie można nabyć kota syberyjskiego? W samej rzeczy, najlepszym do tego miejscem jest hodowla kotów syberyjskich. Wyłącznie nabywając u tak dobrego źródła, zyskamy pełne przekonanie, iż własne kociaki nie jeno będą „rasowymi” mającymi rodowód, lecz nie musimy się też obawiać o ich zdrowie. Nabywając kotka z hodowli masz umowę, z wykorzystaniem jakiej zabezpieczasz siebie i własnego nowego kociego przyjaciela. Należy najlepiej samodzielnie odwiedzać hodowlę, by nie tylko zapoznać się z kociakami, ale także pogadać z posiadaczami hodowli, jacy z zapałem wypowiedzą się na wszelkie zagadnienia.