Olejki eteryczne – warianty, własności i wykorzystanie

Posted by

mieszanki

Każda z nas ma prawo do chwili relaksu a także miłego wypoczynku. Egzystujemy w nieustannym ruchu i nasze ciało czasami przypomina nam o swoim zmęczeniu psychicznym a także cielesnym. Wyjątkowo rozkoszne, niedrogie oraz odstresowujące może być domowy gabinet masażu. Ciepła kąpiel i dodane mieszanki zapachowe lub kojący ciało masaż. Rytuał domowego spa przyozdobią olejki eteryczne, jakie mają mnóstwo zbawiennych własności.

Działają pobudzająco na układ odpornościowy, regulują krążenie i redukują ból. Damy radę się nimi posłużyć w wypadku powszechnego bólu mięśni, stawów bądź głowy. Już kilka kropel dodanych do ciepłej wody doprowadzi do tego, że będziemy mogły cieszyć się ładnym zapachem, który prócz poprawienia naszego humoru, także szybko usunie przemęczenie i zrelaksuje ciało. Aromaterapia stosuje olejki eteryczne do naturalnych procedur uzdrawiania. Całość odbywa się przez wąchanie i inhalowanie czy też przez skórę, dzięki kompresom bądź przedtem nadmienionym kąpielom a także masażom. Coraz częściej oraz entuzjastyczniej decydujemy się na masaże wykonywane przez naszych mężów. Tu istotny jest zarówno wrażliwy dotyk, jak i aromatyczna woń. Obfity wybór mieszanek zapachowych pozwoli nam zaadaptować ten najbardziej zbliżony do preferencji naszego partnera. Jesteśmy w stanie zakupić gotowy olejek do masażu albo przygotować go w u siebie w niesłychanie łatwy sposób. Trzeba jedynie zmieszać preferowane przez nas olejki eteryczne z olejem roślinnym czy też oliwą z oliwek. Trzymamy się przy tym następującej proporcji: od 15 do 30 kropel olejku eterycznego na każde 50 ml oliwy z oliwek. Tak przygotowany jest możliwy do użycia.

Bieżemy na ręke niewielką dawkę olejku, grzejemy go trąc o siebie dłońmi, a po pewnym czasie podejmujemy masaż, z jakim da sobie radę nawet debiutant. Całość jest oparte na pieszczeniu, ugniataniu a także rozcieraniu skóry. Ciepło rąk oraz rozgrzewające właściwości olejku sprawią, że mięśnie się rozluźnią, przepadnie uciążliwy ból oraz napięcie. Pachnące kuracje niewątpliwie spodobają się każdej osobie, czy to jako wonna kąpiel, relaksujący masaż lub za sprawą najzwyczajniejszego kominka aromatycznego.