Parę faktów na temat zdrowego żywienia

Posted by

Słuchając tajemnic diet, bądź ogólnie w mniejszym lub większym stopniu wymyślnych przepisów na życie oferowanych przez gwiazdy najbardziej popularnych seriali niezwykle raz za razem spotykamy się z pojęciem superfoods. Co to więc są te zagadkowe produkty superfoods oraz czy opłaca się je stosować? Superfoods (czy jak da się to przetłumaczyć na polski „superjedzenie”) to towary żywnościowe z najbardziej korzystnym oddziaływaniem na własne zdrowie.

produkty superfoods

Każdy z artykułów przynależnych do tego zbioru jest silną zdrowotną bombą, zawierającą bezmiar antyoksydantów, witamin jak i minerałów tak bardzo koniecznych naszemu organizmowi. Co ważne, ta bomba nie jest równocześnie bombą kaloryczną – wartość energetyczna będzie w ich przypadku na dobrym pułapie, żeby z jednej strony dostarczyć do organizmu niezbędną energię, z pozostałej jednak, aby tych kalorii nie było aż tyle, że zdołałyby nieprzyjemnie powiększyć liczbę pokazywaną nam przez bezlitosną wagę łazienkową. Rzecz jasna, pomimo że sama dieta bazująca na superżywności jest w stanie istotnie złagodzić ryzyko występowania chorób (zarówno cywilizacyjnych, jak również tych „bardziej tradycyjnych”) jak kłopoty z oczami, osteoporoza bądź choroby serca, to nie zapominajmy, iż należycie dostosowany ruch i ćwiczenia pokaźnie wesprą aktywność naszej nowatorskiej diety.
W rozróżnieniu od mnóstwa modnych jadłospisów wykluczeniowych, żywienie się ściśle z wytycznymi nie sprawia, że nasze jadło jest jednostajne oraz powtarzające się. Naturalnie, zalecana będzie eliminacja kilku wytworów dających negatywny wpływ na własne życie, wigor oraz powszednie nastroje, jednakże spis dopuszczalnych a także zalecanych artykułów jest wciąż niezmiernie rozmaita. Tym bardziej, że na liście produktów z jakich będziemy budować nasz jadłospis są tego typu delikatesy jak gorzka czekolada (choć bardziej same orzechy kakaowca) i naturalne masło orzechowe.