Suchy dom

Posted by


Jeśli uznać zestawienie mieszkania, budynku do drzew, wolno rzec, że fundamenty są korzeniami wszelkiej budowli. Ale w inny sposób, niż w naturze, ich pielęgnacja opiera się nie na podlewaniu, a na zadbaniu o to, żeby były suche.
Warunki klimatyczne w Polsce – częste opady, odmiany temperatury i znaczna wilgoć powietrza, sprzyjają wykwitaniu w budynkach i na fundamentach ognisk wilgoci, jakie są znacznym wyzwaniem dla lokatorów i posiadaczy posiadłości. suszenie budynków wymaga od jednostek specjalizujących się tym zadaniem, całościowego, wieloaspektowego nastawienia do problemu. Podczas likwidowania nalotów wilgoci trzeba przemyśleć dużo elementów, które w przyszłości zaowocują brakiem ponowienia się problemu. Takimi elementami są między innymi: stan i układ armatury różnego przeznaczenia, warunki lokalowe, kondycja okien i pozostałych czynników wpływających na skalę wilgoci w pomieszczeniach. Osoby zajmujące się usuwaniem przyczyn i skutków prezentowanych kłopotów są jak chirurdzy, którzy dokładnie lokalizują i wymazują „raka” trapiącego budynek.
Pożądane byłoby pamiętać, że znaczna wilgoć, czego skutkiem mogą być pojawiające się grzyby, jest szkodliwa dla ludzkiego zdrowia. Wpływa na nasze ciało w wyższym stopniu aniżeli by się mogło wydawać, jednak efekty wdychania podobnego powietrza będą namacalne dopiero po dłuższym z nim kontakcie. Pamiętajmy o tym, by nasze budynki, pomieszczenia zawsze zostały suche.