Utrzymanie higieny w piwnicach bloków mieszkalnych

Posted by


Piwnice apartamentowców mieszkalnych to miejsca nader ponure. Na ogół jest tam ciemno, chłodno i wilgotno. Są to kapitalne warunki dla życia szczurów a także robactwa. zazwyczaj winne temu jest niewłaściwe utrzymywanie porządku, co może być wymagające jeśli piwnice są obszerne, a w bloku mieszka wielu lokatorów. Prócz tego mieszkańcy trzymają zwykle w piwnicach przetwory, owoce innymi słowy pozostałe rodzaje żywności, które stanowią pożywkę dla rozwoju kolonii szczurów i robaków.

Aby utrzymać schludność i higienę w piwnicach wypada systematycznie wykonywać deratyzacje. Jest to wyjątkowo istotne w wielkich miastach, takich jak Warszawa albo gród Kraka, które mają rozległe osiedla apartamentowców mieszkalnych. Ażeby nie doprowadzić do zalania owych osiedli masą szczurów, konieczna jest regularna deratyzacja Kraków przoduje jeśli chodzi o liczebność przedsiębiorstw przeprowadzających usługi deratyzacyjne, przeto zazwyczaj nie ma kłopotów ze znalezieniem odpowiedniej jednostki. Wskazane jest żeby każda spółdzielnia mieszkaniowa zatwierdziła umowę na stałą i regularną kontrolę piwnic, bo tylko dzięki temu jest możlwość by zapobiec namnażaniu się plagi szczurów i pozostałych szkodników.

Druga materia to dezynsekcja, jednakże tu idzie już o nieco więcej niż same piwnice. Najczęściej występującymi insektami żyjącymi w apartamentowcach są prusaki lub karaluchy. Namnażają się tak błyskawicznie, że umieją w krótkim okresie skolonizować cały blok. Zazwyczaj winne rozwojowi kolonii są syf i zapuszczenie, zarówno w mieszkaniach, na klatkach schodowych jak i w piwnicach. Wydajnym sposobem na rozstrzygnięcie takiego problemu jest systematyczna
zwalczanie pluskiew kraków
jak już wspominaliśmy ma nadzwyczaj wiele firm prowadzących zarówno usługi deratyzacji jak też dezynsekcji. Wskazane jest o tym pamiętać oraz wyznaczyć ukończenie obydwu tych zabiegów w każdym budynku, bo sama deratyzacja nie wystarczy. Jeżeli jednak w bloku żyją mieszkańcy, jacy nie utrzymują porządku w mieszkaniach, totalne usunięcie problemu może zająć lata.